فلفل فابریک تایلند لاستیک قیمت لاستیک

فلفل: فابریک تایلند لاستیک قیمت لاستیک بازار خودرو

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی گیاه‌خوران زمین را نجات می‌دهند؟

به گفته دانشمندان که از جامع ترین تجزیه و تحلیل های آسیب هایی که کشاورزی به زمین وارد کرده به دست آمده، دوری از مصرف محصولات گوشتی و لبنی تنها و بااهمیت ترین

گیاه‌خوران زمین را نجات می‌دهند؟

گیاه خوران زمین را نجات می دهند؟

عبارات مهم : سیاره

به گفته دانشمندان که از جامع ترین تجزیه و تحلیل های آسیب هایی که کشاورزی به زمین وارد کرده به دست آمده، دوری از مصرف محصولات گوشتی و لبنی تنها و بااهمیت ترین راه جهت کم کردن تاثیرات زیست محیطی بر روی این سیاره هست.

گیاه‌خوران زمین را نجات می‌دهند؟

تبدیل شدن مناطق جنگلی به کشاورزی علت مهم انقراض گونه های حیات وحش شده است هست. تحقیقات تازه نشان می دهد که بدون مصرف گوشت و لبنیات، استفاده از زمین های کشاورزی جهانی می تواند بیش از 75 درصد معادل مجموع مساحت زمین های ایالات متحده، چین، اتحادیه اروپا و آسیا را کم کردن دهد و همچنان غذای دنیا را تامین کند.

تجزیه و تحلیل تازه نشان می دهد، در حالی که گوشت و لبنیات تنها 18 درصد کالری و 37 درصد پروتئین مورد نیاز انسان را تامین می کنند، اکثریت قریب به اتفاق از 83 درصد از زمین های کشاورزی استفاده می کند و 60 درصد تولید گازهای گلخانه ای را در کشاورزی تولید می کند. دیگر تحقیقات اخیر نشان می دهد 86 درصد از تمام پستانداران زمین اکنون دام یا انسان هستند. همچنین دانشمندان دریافته اند که در عالی ترین حالت کمترین تاثیری که محصولات گوشتی و لبنی به محیط زیست ایجاد می کند همچنان به رشد غلات و سبزیجاتی که تاب آوری کمی دارند، آسیب وارد می کند.

به گفته دانشمندان که از جامع ترین تجزیه و تحلیل های آسیب هایی که کشاورزی به زمین وارد کرده به دست آمده، دوری از مصرف محصولات گوشتی و لبنی تنها و بااهمیت ترین

این مطالعه که در مجله Science منتشر شده، مجموعه داده های گسترده ای را بر اساس تقریبا 40000 مزرعه در 119 کشور و 40 مواد غذایی که 90 درصد از خوراکی ها را مشمول بر می شود، به دست آورده هست. این مطالعه تاثیر کامل این غذاها را از جمله استفاده از زمین، انتشارات تغییرات آب و هوایی، استفاده از آب شیرین و آلودگی جَوی ارزیابی کرده هست. جوزف پوور، از دانشگاه آکسفورد انگلستان که این پژوهش را رهبری کرده، می گوید: «گیاه ذلت تنها و بااهمیت ترین راه حل جهت کم کردن آسیب به سیاره زمین هست. آسیب هایی که نه فقط گازهای گلخانه ای را مشمول بر می شود بلکه به کم کردن اسیدی شدن دنیا و استفاده از زمین و آب نیز کمک می کند. این کار بسیار زیاد از کم کردن پروازها یا خرید یک ماشین الکتریکی می تواند به حفظ زمین کمک کند.» به گفته او، این تنها راه کم کردن انتشار گاز گلخانه ای هست. او بیان می کند: «کشاورزی یک بخش است که تمام پرسشها زیست محیطی را مشمول بر می شود و محصولات حیوانی بیشترین مسئولیت این پرسشها زیست محیطی را بر عهده دارند. دوری از مصرف محصولات حیوانی مزایای بیشتری از خوردن گوشت و لبنیات جهت انسان دارد.

این تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد که تنوع زیادی بین روش های متفاوت تولید یک غذای مشابه وجود دارد. به عنوان مثال: گوشت گاو جنگل تراشی را زیاد کردن می دهد که این اتفاق منجر به تولید و انتشار 12 برابر زیاد گازهای گلخانه ای و استفاده 50 برابر زیاد از زمین ها و علفزارهایی می شود که گاوها در آن چرانده می شوند. ولی مقایسه گوشت گاو با پروتئین گیاهی مانند نخود فرنگی کاملا مشهود هست. در کمترین حالت گوشت گاو مسئول تولید و انتشار 6 برابری گازهای گلخانه ای و استفاده 36 برابری از زمین هست.

جوزف پوور اعتقاد است: «تغییر در تاثیرات زیست محیطی مزارع بدون نیاز به تبدیل شدن مردم دنیا به گیاه خوار وقت های بسیاری را جهت کم کردن آسیب به وجود می آورد.» پوور هشدار داد که برداشتن تاثیرات زیست محیطی کشاورزی ساده نیست. بیش از 570 متر مزارع وجود دارد که همه آنها نیاز به روش های مختلفی جهت کم کردن تاثیر کشاورزی دارند. این چالش زیست محیطی شبیه هیچ بخشی از اقتصاد نیست.

گیاه‌خوران زمین را نجات می‌دهند؟

اما او با بیان اینکه حداقل هر سال 500 میلیارد دلار جهت یارانه های کشاورزی صرف می شود که احتمالا خیلی زیاد از اینها هست، می گوید: بنابراین پول بسیار زیادی جهت انجام کارهای خوب در اینجا وجود دارد. برچسب هایی که تاثیرات محصولات را نشان می دهند می تواند شروع خوبی باشد. بنابراین مصرف کنندگان می توانند گزینه های کم خطرتر را گزینش کنند، ولی مهم است که یارانه ها به غذاهای سالم تخصیص داده شده است پیدا کند و بر گوشت و لبنیات مالیات افزوده شود.

پروفسور تیم بنتون، در دانشگاه لیدز انگلستان گفت: «این مطالعه بسیار بافایده هست. این مطالعه مقدار زیادی از اطلاعات به ارمغان می آورد و نتیجه گیری های آن بسیار دقیق تر می شود. کار انسان ها تولید مواد غذایی، مصرف و دفع آنها در سیاره زمین هست. با توجه به بحران چاقی در جهان، عوض کردن رژیم غذایی از گوشت و لبنیات به سمت سبزیجات و میوه ها مهم هست. رژیمی که امکان سالم نگهداشتن ما و سیاره مان را زیاد می کند.»

به گفته دانشمندان که از جامع ترین تجزیه و تحلیل های آسیب هایی که کشاورزی به زمین وارد کرده به دست آمده، دوری از مصرف محصولات گوشتی و لبنی تنها و بااهمیت ترین

دکتر پیتر الکساندر از دانشگاه ادینبورگ انگلستان می گوید: ممکن است مزایای زیست محیطی وجود داشته باشد. به عنوان مثال جهت تنوع زیستی زیاد کردن مصرف محصولات حیوانی ممکن است تغذیه را در بعضی از فقیرترین کشورهای دنیا اصلاح بخشد.

ابتکار

گیاه‌خوران زمین را نجات می‌دهند؟

واژه های کلیدی: سیاره | مطالعه | گلخانه | محصولات | کشاورزی | استفاده | کشاورزی | تولید گاز | گوشت و لبنیات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog