فلفل فابریک تایلند لاستیک قیمت لاستیک

فلفل: فابریک تایلند لاستیک قیمت لاستیک بازار خودرو

گت بلاگز فرهنگی هنری پیشنهاد ساخت فیلمی از خوش حالی مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از آزادی خرمشهر

فیلم‌سازان ما خودشان باید با علاقه به سراغ مناسبت مهمی همچون خرمشهر بروند نه اینكه به آن‌ها سفارش داده شود.

پیشنهاد ساخت فیلمی از خوش حالی مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از آزادی خرمشهر

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ پروانه معصومی، هنرمند پیش كسوت سینما و تلویزیون، با بیان اینكه منابع كافی از آزادی خرمشهر جهت فیلم سازی موجود نیست،تاكید كرد: فیلم سازان ما خودشان باید با علاقه به سراغ مناسبت مهمی همچون خرمشهر بروند نه اینكه به آن ها سفارش داده شود.

عبارات مهم : ایران
این بازیگر پیش كسوت راجع به فیلم سازی در سینما با عنوان آزادی خرمشهر گفت: ما در این زمینه منابع داریم ولی نه به اندازه كافی كه بتوانیم خوب كار كنیم. متاسفانه اشغال خرمشهر خیلی ناگهانی اتفاق افتاد و مردم آنجا نتوانستند خیلی خودشان را جمع و جور كنند و به جایی پناه ببرند. من فكر می كنم قصه های این چنینی كه از اشغال خرمشهر تا آزادی باشد خیلی كم داریم؛ این در حالی است كه به نظرم تا هنگامی که قصه هایی از اشغال آنجا نداشته باشیم طبیعتا نمی توانیم جهت آزادی اش هم كاری كنیم. متاسفانه ما در هر دو مورد منابع خیلی كمی داریم.

وی در پاسخ به اینكه چه پیشنهادی به فیلم سازان در این زمینه دارید، خاطرنشان كرد: پیشنهاد خاصی ندارم چون اعتقاد دارم فیلم سازان خودشان باید به مسائلی چون خرمشهر علاقه داشته باشند و به سراغش بیایند. یك فیلم ساز باید هر لحظه در هر موضوعی باعشق كار كند. مسئله دیگری كه در این زمینه به نظرم مهم محسوب می شود، بحث هزینه های ساخت این گونه آثار است كه باید ببینیم هزینه ها چطور تامین می شود. به نظرم این بخش از فیلم سازی به سرمایه گذاری خوبی نیاز دارد.

معصومی همچنین راجع به اینكه سینما چه نقشی در بازسازی و تثبیت حماسه های تاریخی ملت کشور عزیزمان ایران دارد، بیان كرد: در این زمینه كه قطعا سینما خیلی نقش دارد. به عنوان مثال الان چند سال است كه از جنگ جهانی اول و دوم می گذرد، ما هنوز هم می بینیم كه كشور آلمان و فرانسه فیلم هایی با عنوان جنگ جهانی اول و دومشان می سازند. به اعتقاد من اگر پژوهشگران ما شروع به پژوهش كنند و در عین حال جهت این كار سرمایه گذاری شود و برنامه ریزی شده است پیش برویم، می توانیم پژوهشگرانمان را به همین سمت سوق بدهیم كه اگر این اتفاق بیفتد حتما به قصه های آنچنانی خواهیم رسید كه نه تنها جهت سینمای خودمان بلكه جهت سینمای دنیا فوق العاده و قشنگ و جالب خواهد بود.

بازیگر مجموعه های «امام علی(ع)»، «یوسف پیامبر»، «سوخته دلان» و … در پی همین بحث راجع به نقش تحقیق و پژوهش در باورپذیری هرچه زیاد تولیدات هنری اظهار كرد: در كل به نظرم به علت اینكه در این زمینه خوب سرمایه گذاری نمی شود، متاسفانه تحقیقات خوبی هم صورت نمی گیرد؛ این در حالی است كه اگر این مشكل حل شود مسلما علاقه هم پدید می آید.

وی در پاسخ به اینكه بهتر است جهت ساخت آثار دفاع مقدس از چه زاویه ای وارد شویم؟ گفت: من اخیرا یك قصه خواندم كه در قالب یك سریال طراحی شده است بود. با توجه به اینكه من سال ها از تلویزیون دور بودم ولی آنچه كه مرا خیلی جذب كرد، این بود كه قصه راجع به 3-4 روز اول مناسبت خرمشهر بود كه تقریبا كاری به جنگ نداشت ولی همین جنگ بود كه خانواده ها را آواره كرد. به نظرم ما باید از همین زاویه به این اتفاق نگاه كنیم.

معصومی در آخر راجع به استفاده از خاطرات دفاع مقدس به عنوان منبعی جهت اقتباس در سینما و اینكه تا چه حد می توانند بافایده باشند، تاكید كرد: خاطرات واقعی جنگ هر لحظه بافایده بوده اند. در سینما و تلویزیون هرگاه از خاطرات واقعی استفاده شده، دلپذیر و دلنشین بوده و به نظرم هرچه به باورهای مردم نزدیك تر شویم، قطعا كارهایمان برایشان جالب تر خواهد بود. واقعا یك فیلم راجع به آزادی خرمشهر كه در آن نشاط و شوق خیابان های پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد جایش خالی هست.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | سینما | خرمشهر | سینمای | سرمایه گذاری | خرمشهر | فیلم راجع به خرمشهر | پروانه معصومی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog